Kütük ve Metal Masa Ayakları

Kütük ve Metal Masa Ayakları

Ahşaba şuan en çok giren metal. Neden metal çünkü ahşapla ahşabı kombinlendiği zaman biraz orman havası hissediyor insanlar. Hem de endüstriyel tasarım katmak istiyorlar. Yaşam  alanlarını daha çok kolaylaştırıyor. Daha çabuk düzenleyebiliyorlar. Yüzlerce çeşit var ayakta. Ferforje den tutun W ayak, çapraz ayak, çubuk ayak, kutu kutu ayaklar bir sürü ayak modeli bulunmakta.

Müşterilerin en çok rağbet gösterdiği model ise X ve W ayak olmakta.  Çünkü oturulduğu zaman ayak engel  olmuyor. Mesela 6 kişilik bir masaya daha fazla kişi oturabilir bu ayak tercihlerinde. Diğer türlü ayaklar engel olabilmekte. Eğer kalabalık bir aileyseniz X ve W ayak ilk tercihleriniz arasında olmalı. Çekirdek bir aile yapısına sahipseniz diğer modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Ahşap olarak lükens ayak, çapraz ayak, torna ayak, baba ayak diye tabir edilen ayaklar var.  Lükensin en az 7-8 çeşidi var. Torna ayağında  keza aynı şekilde bir çok çeşidi bulunmakta. Torna ve lükens ayak tercih edilenler arasında yer almakta.

Ahşap masa ayakları ve tablaların uzunluk standartları ne kadar olmakta?

70,71 veya 72 olarak ayak masa uzunluğudur. Genelde tabla ölçülerimiz de 5 cm den aşağı çok az oluyor. Yani masanın yükseliği genel itibari ile 75 cm dir.