Her Yönü İle Bar Masaları

Bar Masası

Bar masası barlarda, gece kulüplerinde, restoranlarda kullanılabileceği gibi evlerde de kullanılabilir. Farklı duruşu sebebiyle tercih edilen masa modelleri arasındadır. Bar masaları ahşap ya da metal gibi farklı malzemelerden üretilebilir.

Barlarda Kullanılan Bar Masaları

Genellikle gece açık olan ve müşterilerini gece ağırlayan mekanlarda bar masası yer alır. Arkasında bir veya daha fazla sayıda barmen vardır. Buradaki barmenlerce mekanda eğlenen insanların içkileri hazırlanır. Birçok insan içeceğini bar masasının çevresine dizilmiş olan bar sandalyelerinde oturarak içmeyi tercih eder. Hatta çoğu kişi için bar masalarında oturmak diğer masalardan daha keyif vericidir.

Bar masaları adını da zaten barlardan almıştır. Masanın mantığında, arkasında içki hazırlanan bir masanın önünde oturabilmek vardır. Böylece hem barmenle yakın diyalog halinde olunur hem de siparişiniz gecikmeden önünüze gelir.

Barlar oldukça canlı ve dinamik yapılardır. Bu mekanlarda eski masalardansa yeni ve modern tarzda bar masalarının konulması daha iyi olur. Mekanı canlı tutar ve daha çok müşteri çekmeye yarar. İnsanlar görsel olarak beğendikleri ortamda tekrar bulunmak isterler. Bu aslında iç güdüsel bir istektir.

Kafe ve Restoranlarda Kullanılan Bar Masaları

Bar masaları yalnızca barlara özgü masalar değildir. Birçok farklı mekanda kullanılabilir. Restoranlarda ve kafelerde kullanıldığında, ortama bir hoşluk katar. Bu şekilde bar masasının arkasında şiparişler hazırlanıp, öyle servis edilebilir. Ya da mutfakta hazırlanan yiyecek ve içeceklere bu bar masasının arakasında son şekli verilebilir.

Böyle bir görüntü kafenin ya da restoranın müşterileri açısından da hoş karşılanacaktır. Bar masasının arkasında herhangi bir sipariş hazırlığı olmasa da sırf görüntüsü için bile tercih edilebilir. Mekanlara genç ve dinamik bir hava katmaya yarar. İnsanlar bu bar masası çevresinde oturarak yemeklerini yemeyi isteyebilirler. Tek gelen müşteriler bu şekilde bir masasında ağırlandığında, o restoranda yerden de tasarruf edilmiş olur.

Otellerde Kullanılan Bar Masaları

Oteller yedi gün yirmi dört saat yaşayan mekanlardır. Bir otel yalnızca konaklamaya yaramaz, aynı zamanda kafe, restoran ve bar alanları da bulunabilir. Otelin misafirlerini ağırladığı farklı ortamlara yerleştirilecek bar masaları hem çok kullanışlı olur, hem de hoş görünür.

Bu nedenle bar masaları oteller tarafından da satın alınıp kullanılabilir. Otelin farklı alanlarında değerlendirilmesi mümkündür. Yazın hizmet veren otellerde havuz bar kısmında da kullanılabilir. Bu şekilde havuz kenarında oturan ve güneşin keyfini çıkaran insanlar, yiyecek ve içeceklerini buradan kolayca alabilir.

Evlerde Kullanılan Bar Masaları

Bar masaları denildiği zaman akla sadece bar gibi içkili mekanların gelmesi, artık geride kalmıştır. Bar masaları kafe, restoran, otel gibi mekanlarda kullanılabildiği gibi, ev dekorasyonunda da kullanılabilir. Bar masalarına evin mutfak ya da salon kısmında yer verilebilir. Masanın iki yanına dizilen bar sandalyeleri ile dekorasyon tamamlanmış olur.

Bu sıra dışı görüntü ile evler modernleşir ve gençleşir. Klasiğin dışına çıkmak her zaman cesaret ister ama doğru parçalar kullanıldığında sonuç harika olabilir. O nedenle bar masalarına ve bar sandalyelerine evlerde de şans vermek, oldukça hoş ve enteresan bir fikir olabilir.

Bar Masaları Modelleri

Bar masaları genel olarak yüksek tasarlanan masalardır. Dekorasyon modasının çeşitlenmesiyle birlikte bar masaları modelleri de çeşitlenmiştir. Ahşap ya da metal parçalar kullanılabilir. Plastik, cam ve mermer ise nadir de olsa bar masalarında kullanılan malzemelerdir.

Son zamanlarda bar masalarının farklı mekanlarda kullanılmasıyla birlikte çeşitlilik giderek artmıştır. Evler için oldukça hoş ve şık görünümlü bar masaları ve bar sandalyeleri üretilmeye başlamıştır.

 × Online Destek